Lékařské tajemství mu nedovoluje prozradit víc, a tak alespoň ještě přidal k dobrému, že spory mezi "trenkaři" a "slipaři" jsou zbytečné. Přestože plodnost mužů klesá, přesné příčiny jsou stále neznámé. Pánové by tedy neměli propadat panice a hlavně některým pověrám.

Rozhodně neplatí otřepaná pověra, že nošení úzkých věcí snižuje mužskou plodnost, říká Poláček. Takže spory o to, jaké mužské prádlo je z hlediska potence výhodnější, nejsou na místě. Poláček s úsměvem vyvrací i pověry o gynekolozích. O nich se často traduje, že kvůli své práci jsou buď alkoholici, nebo homosexuálové. To rozhodně neplatí a sex mají rádi stejně jako všichni ostatní, řekl Poláček zpravodajce ČTK.

Pro všechny, kteří se plánovitě chystají k pohlavnímu styku s manželi, partnery či milenci, má Poláček jednu zásadní radu. Před sexuálními hrátkami se hlavně nepřecpávejte a nepijte velké množství alkoholu, pak už vás čekají jen samé báječné zážitky. A pokud se chcete udržet dlouho sexuálně svěží, pak vězte, že recept není nikterak složitý. Důležitý je hlavně zdravý způsob života, dostatek pohybu a dobrá relaxace.