"Klitoris je v podstatě celá vaginální stěna," řekla O´Connelová BBC. Velikost klitorisu se údajně může směle měřit s mužským penisem. Podle australské doktorky vypadá klitoris jako pyramida a jeho základy v podstatě tvoří pochvu. Klitoris je prý tvořen i "trojúhelníkovými stěnami", které jsou obalené kolem močovodu a vagíny. Když žena dosáhne vzrušení, všechny tyto části se začnou rapidně zvětšovat.

"Helen vyvinula důležitou snahu, aby potvrdila něco, co jsme předpokládali," uvedla Margaret Davyová, šéfka gynekologického oddělení v nemocnici v Adelaide. "Původně se anatomové o klitoris vůbec nezajímali. Penis byl zajímavější. Byl větší a nemuseli si nasazovat brýle, aby ho viděli," doplnila.

Nový objev může mít podle lékařů řadu vážných dopadů. O´Connelová v současnosti zkoumá, zda poruchy klitorisu nezpůsobují inkontinenci moči. Celá věc však může mít význam i pro ženy, jež se staly obětí ženské obřízky, která je rozšířená především v rozvojovém světě a při níž jsou ženy klitorisu většinou velmi brutálním způsobem zbaveny. S novým objevem se zvyšuje jejich naděje na kvalitnější sexuální život.

Největší a zároveň nejpříjemnější dopad ale mohou pocítit páry, které dokáží anatomii využít ve svém sexuálním životě. "Sexuální průmysl to už nějaký čas ví," tvrdí Fiona Pattenová z asociace Eros, australského prodejce sexuálních pomůcek. "Můžete vidět, že naše produkty nejsou vyrobené pro nějaký pahorek. Jsou navržené pro daleko větší oblast," dodala.