I náhodné pomilování s jinou osobou totiž většina respondentů považuje za čin, který může zásadně ohrozit, popřípadě úplně zničit dosud pevný partnerský vztah. Přiznalo to 71 procent mužů a 46 procent žen z více než tisícovky účastníků ankety ve věku od 18 do 65 let. Dotázaní zároveň uvedli, že by nikdy nevěru neodpustili.

Z odpovědí na položené dotazy dále vyplynulo, že to většinou bývá reprezentant silnějšího pohlaví, kdo při déle trvajícím nesouladu nabízí ruku ke smíru a dělá první krok. Problémy, jak se znovu přiblížit k druhovi, kterého považují za hlavní příčinu napětí, má 53 procent žen. Většinou tak činí jen s velkým sebezapřením. Obdobně ke stejné situaci přistupuje jen 38 procent mužů.

Udobřování v posteli dotazování nepokládají na optimální způsob, jak řešit manželské potíže. Věří v něj pouze jedenáct procent příslušnic něžnějšího pohlaví a 28 procent jejich protějšků. Ovšem pouze v případech víceméně banálních a běžných rozepří.

Pokud jde do tuhého a konflikty se vyhrotily až na ostří nože, odmítají jak muži tak i ženy odpustit cokoli. Plných 95 procent dotázaných se shoduje, že je smírné řešení zcela vyloučené.