Adam a Eva se vydali na cestu v polovině června z Land's End na jihozápadě Anglie. Jejich záměr projít napříč Británií tak, jak je pánbůh stvořil, jim však pravidelně kazí úřady. Naposledy je zastavili 1. září příslušníci pořádkových sil na předměstí skotského Edinburghu.

Za rušení veřejného pořádku si Gough poseděl pár dní v chládku, z něhož vyšel minulý pátek. Když se však znovu odmítl obléknout, začala se o něj opět zajímat justice. Městský soud v Edinburghu ho však nakonec v úterý pustil na svobodu s podmínkou a projednávání jeho spisu odložil na prosinec.

Nelehký úkol bez zásahu úřadů

"Stále se mluví o lidských právech a lidské důstojnosti a přesto člověka v jeho přirozené podobě posadí do vězení. Je to postavené na hlavu, postrádá to smysl," řekl Stephen Gough. "Zacházejí se mnou, jako bych byl nějaké hnusné zvíře. Ale já jsem jen lidská bytost."

Za dva týdny by chtěli britští naturisté dosáhnout cíle své cesty v John O'Groats, což je nejseverovýchodnější cíp Skotska. Podmínkou ale je, že jim v tom nebudou bránit jako dosud úřady.

Bývalý voják královského námořnictva se pokusil přejít 1400 kilometrů napříč Británií v Adamově rouše už v roce 2004. Ale musel toho nechat ještě než došel do Skotska: dvakrát ho zadrželi a taky si poseděl v cele.