Také dopisy čtenářů a různé dotazy na sexuálních besedách svědčí o tom, že intimní aktivita, které mnozí familiárně přezdívají grupáč, prožívá jakousi renesanci a začínají po ní chtivě pokukovat nejen znudění svobodomyslní sexuální atleti středních let, ale oslovuje stále více i příslušníky dospívající mládeže.

Málem by člověk začal věřit na mýtus demoralizující pornografie, kdyby nebylo dávno vědecky prokázáno, že prezentace sebevětší úchylky a zvrhlosti nedokáže normálně orientovaného člověka vykolejit. A pokud je taková podívaná doprovázena ještě vysvětlujícími slovy sexuální výchovy, odrážejí se všechny ty švédské trojky, ruské čtyřky či francouzské pětky od slušně vychovaného člověka jako hrách od stěny. Většina lidí chápe starou moudrost, že kdo hledá dvojí, ztratí obojí. A když pak hledá tři, čtyři a více, ztratí nakonec všechny.

Přirozená párová aktivita

Možná že mě teď bude někdo podezřívat z konzervativního staromilství a nemístné pruderie, ale prohlašuji tady místopřísežně, že pro člověka jako biologický druh je přirozená párová sexuální aktivita a všechny ty kolektivní hrátky jsou tak trochu úchylné.

Tolerantní postoj sice považuje za normální všechno, co dělají lidé dobrovolně a co jim nepřináší tělesné či duševní poškození, o skupinových sexuálních aktivitách však toto nikdy nemůžeme prohlásit s definitivní platností. Podrobný rozbor každého případu totiž ukazuje, že jeden z páru je k podobným aktivitám vždycky tak trochu donucen nebo třeba i mírným nátlakem přesvědčován.

Jedna moje známá kamarádka mi vyprávěla o případu příslušníka městské policie, který se bavil jako senzibil a vykládal sny. Své manželce, která trpěla po ránu bolestmi hlavy, vysvětlil, že tyto obtíže jsou zaviněny nerealizovanými homosexuálními tužbami a k Vánocům jí věnoval do postele kamarádku.

Manželka se sice bránila, ale byla na něm natolik závislá, že nakonec svolila a samozvaný policejní senzibil se k oběma přidal a provozovali sex ve třech. Bolesti hlavy se zhoršily a manželka se nakonec psychicky zhroutila. Naštěstí pod vedením zkušené psycholožky udělala pořádek, kamarádku vyhodila a manžel už naštěstí sny nevykládá.

Z puťky lvicí salónů

Jeden začínající úspěšný podnikatel pak zase přinutil svou manželku k návštěvě swingers party, té se to nakonec docela zalíbilo, ale odnesl to sám dotyčný iniciátor. Jeho nenápadná domácí puťka se rázem změnila ve lvici salónu a on byl přímo vyděšen její erotickou vstřícností k ostatním mužům. Jejich výkony žárlivě sledoval, pochopitelně na úkor vlastní potence. Zasel vítr a sklidil bouři.

Prakticky neexistuje žádný případ kolektivního sexu bez nebezpečí následné žárlivosti, porovnávání výkonnosti i tělesných parametrů ostatních účastníků a účastnic. Ty výčitky a často i případy erotického vyděračství se někdy objeví až po velmi dlouhé době, která od skupinového sexuálního zážitku uplyne. Není výjimkou, ani když tato okolnost figuruje jako argument u rozvodového soudu.

Samostatnou kapitolu tvoří lesbické vztahy, které některé ženy využívají jako jakousi kompenzaci v manželství, ve kterém jsou manželem zanedbávány. Znám případ jednoho bohatého podnikatele, který své klitoridálně dráždivé manželce dokonce platí dovolenou s její kamarádkou, on má zatím klid na práci.

Někdy takový trojúhelník může dokonce i delší dobu fungovat, mnozí manželé však i na ojedinělé lesbické vztahy svých manželek žárlí a považují je za nevěru. Zapojením třetího řeší často havarijní manželské vztahy také původně skrytí homosexuální jedinci, kteří uzavřeli manželství pod určitým společenským tlakem a teprve po delší době konečně odcházejí "za hlasem svého srdce" a tolerují manželce nevěru. I tady je nutno přiznat, že to dlouhodobě většinou nefunguje a daleko férovějším a čistším řešením je rozvod.

Hlasujte v anketě pod článkem:
Provozovali jste někdy sex ve třech?