Manžel je v krabici uzavřen a za mléčným sklem ho není skoro ani vidět. Může si v ní může pustit reproduktory naplno, aniž by někoho rušil, papíry a piliny může pohazovat kolem sebe, a byt přitom zůstane neznečištěný.

Azyl pro hlučného manžela vyjde v přepočtu na 170 000 korun. Vybavení si lze zvolit podle činnosti, která se bude uvnitř nejčastěji odehrávat. Vejde se tam hudební aparatura, pracovní stůl nebo ponk. Kdo by si v takém prostředí nepřipadal dost japonsky, může přidat matraci.

Čeká se velký zájem

Firma Yamaha na svém novém nápadu určitě neprodělá, neboť potenciální trh je široký. Většina japonských bytů totiž neposkytuje prostor pro kutilství.

Navíc je v zemi poměrně nový sociální jev - stále víc Japonců ve věku mezi 20 a 30 lety zůstává svobodných a bydlí s rodiči. Otcové, kteří se dlouhá léta těšili, že si dílnu udělají z dětského pokoje, tak čekají marně.

A pak je tu také důležitý demografický fakt: Příští rok půjde do důchodu mnoho příslušníků plodné poválečné generace. Manželky, které si dosud užívaly klidu dní, se duševně připravují na to, že se jejich partneři už od časného rána začnou hrbit nad počítači či pouštět si televizi. Krabice se jim tak budou zajisté hodit.

Hlasujte v anketě pod článkem:
Hodnotíte tuto krabici jako užitečnou?