"Situace je jasná, není těhotná," řekl doktor Dragan Todorović, který zklamanou ženu prohlédl. "Je to falešné těhotenství, které se vzácně u starších žen může objevit. Příznaky těhotenství byly pravděpodobně způsobeny jejím velkým přáním mít dítě," dodal na vysvětlenou.

Sdělovacím prostředkům se paní Jovičovou nepodařilo sehnat. Lékař řekl, že byla šokována, když se od lékařů dozvěděla pravdu. "Skoro půl hodiny jen mlčela. Když potom promluvila, viděl jsem, že stěží přemáhala silné emoce," řekl Todorović.

Zlatija a její o čtrnáct mladší manžel Miodrag doufali, že budou mít syna. [celá zpráva] Jejich cesta životem nebyla jednoduchá. Vzali se poprvé před třiceti lety, ale potom se rozvedli. Miodrag se znovu dvakrát oženil a má dceru. Zlatija zůstala svobodná a teprve před devíti lety se znovu provdala za Miodraga.

Kdyby se těhotenství Zlatiji potvrdilo a porodila by dítě, byla by zřejmě nejstarší rodičkou na světě. Nyní tento primát drží šestašedesátiletá žena ze sousedního Rumunska, která v lednu po umělém oplodnění císařským řezem porodila zdravou holčičku. [celá zpráva]