Vinci zatím bylo spojováno především se skutečností, že se zde narodil proslavený renesanční umělec Leonardo da Vinci - teď tedy existuje další důvod, proč sem zamířit, míní agentura Reuters. Nové zařízení je natolik dokonalé, že osvětlení ozařuje parkovací plochu jen velmi decentně a kromě toho zde jsou odpadkové koše na použité prezervativy. Radnice dokonce zvažuje, zda by zde neměla nainstalovat i automaty na prodej kondomů.

"Jen jsme uznali, že mladí lidé se mají rádi a že se také milují," konstatuje starosta městečka Giancarlo Faenzi. "Pokud na to člověk nepřistoupí, tak jen zavírá oči před skutečností," dodává.

Faktem je, že v Itálii hrají v milostném životě místní mládeže zadní sedadla automobilu poměrně zásadní úlohu. Dokonce italský premiér Silvio Berlusconi nedávno zavzpomínal na to, že "mnozí z nás poprvé políbili svou dívku ve Fiatu 500" - což bylo nevídaně malé, ale velmi oblíbené autíčko Itálie 60. let.

Italové také s narážkou na staroindickou učebnici milování Kámasútru hovoří o sexu v automobilu jako o "car-ma sutra".

Zajímavé je, že v poměrně důsledně katolické Itálii se na sex v autě nehledí jako na protizákonnou činnost, pokud ovšem jsou okénka zakrytá.

Horší je to ale, když se páreček před zvědavýma očima zapomene v autě ukrýt - jak se to minulý měsíc stalo 85letému milovníkovi a jeho 74leté přítelkyni. Za soulož v autě zaparkovaném v parku poblíž školy dostali dvouměsíční podmínku.