Po třiceti letech zájem žen o sex ochabuje, situace se pak ve čtyřiceti zhoršuje.

"Sexuální život se u opačných pohlaví vyvíjí s přibývajícím věkem zcela odlišně," řekl listu Bild am Sonntag sedmdesátiletý Udo Jürgens, který má čtyřiačtyřicetiletou manželku.

Rozpor s odborným výzkumem

Společnost by podle něj měla akceptovat, že jsou v této oblasti mezi muži a ženami zásadní rozdíly, a dát prostor vědcům, aby ji důkladně probádali.

Nejnovější vědecké výzkumy, z nichž vyplývá, že právě ve vyšším věku ženy přicházejí na chuť pohlavním aktivitám, protože se už mimo jiné nemusejí bát nežádoucího otěhotnění, Jürgens nereflektuje.

Starší dámy ho nelákají

Zlé jazyky mu podsouvají, že sám si před lety užíval právě s mladičkými partnerkami. Svědčí o tom ostatně i jeho odpověď na dotaz, zda si umí představit intimní styk se svou vrstevnicí.

"Ne, to si nedovedu představit. Nemám nic proti starším ženám, mezi nimiž mám spoustu přítelkyň. Ale je to spíš jako vztah mezi matkou a synem, nic víc," konstatoval.

Svými výroky vzbudil nevoli mnoha žen, které mu to nejrůznějšími způsoby daly znát. Zpěvák se proto omluvil. "Omlouvám se všem ženám, jejichž city jsem zranil. Hluboce toho lituji," kál se Jürgens.