Do narýsování sociologického portrétu ženy, která v posteli pravidelně podvádí, se vědcům dlouho nechtělo. V poslední době však na toto téma uskutečnili rozsáhlé průzkumy hlavně američtí odborníci. Univerzitní vědecké týmy ve Spojených státech do ankety zapojily více než deset tisíc lidí, aby výsledky mohly být co nejhodnověrnější.

Ženský orgasmus - vzpruha pro muže

V průzkumu nechyběl mimo jiné ani dotaz na výdělek partnera. A právě z této otázky vědci vyvozují jeden z důvodů předstíraného orgasmu u žen. Ty prý tímto chováním chtějí zvýšit sebevědomí a pocit štěstí milovaného partnera. Ukazuje se totiž, že muž, který v noci podal dobrý výkon v posteli, jde ráno do práce odvážně a nažhaven znovu zabojovat o pozice i peníze.

Zejména ekonomové dosud při výzkumech kariéry aspekt dobrého a úspěšného sexu vynechávali. Zdá se však, že je v tomto ohledu mimořádně důležitý. Z vyhodnocení údajů získaných při průzkumech vyplývá, že muži, kteří mají pocit úspěchu v posteli, postupují rychleji v kariéře a získávají rychleji vyšší platy než muži v sexu neúspěšní. Milující ženy tak svým partnerům předstíráním dokonalého orgasmu vlastně pomáhají.

Hlasujte v anketě pod článkem:
Předstíráte orgasmus?