Rumaisa, přezdívaná také miniaturní kojenec, v nemocnici strávila celý první půlrok svého života. Nyní se již lékaři neobávají, že by nepřežila. Fyzicky i mentálně by se měla vyvíjet normálně, sdělil lékař Jonathan Muraskas, který se o děvče staral od jejího narození loni v polovině září. Dítě je sice ještě napojeno na kyslík, ale brzy již nebude jeho dýchání podporováno.

Doporučené články

Rumaisa přišla na svět jako dvojče větší sestry jménem Hiba, vážila přesně 244 gramů. V současnosti se její váha vyšplhala na 2,49 kilogramu. Dítě nyní měří 43 centimetry, při narození přitom mělo jen 24 centimetry.

Děti se narodily císařským řezem v 26. týdnu těhotenství, tedy 14 týdnů před termínem porodu v univerzitní nemocnici Loyola u Chicaga.  Obě sestry zde prodělaly operativní korekci oční vady, která se u předčasně narozených objevuje často. Hiba kliniku opustila letos v lednu.

Rodiče dvojčat, Mahajabeen Shaiková a Mohammed Abdul Rahman, oba původem z Indie, si přáli, aby se Rumaisino propuštění  z nemocnice konalo v naprosté tajnosti s vyloučením tisku a veřejnosti.