"Puberta pro mě byla nesmírně těžkým obdobím, nevěděla jsem, kým vlastně jsem," svěřila se současná Maria.

Na prahu dospělosti se domnívala, že jakožto chlapec trpí homosexuálními sklony. Vystudovala balet, působila v berlínské Státní opeře, později pracovala v milánské televizi.

Ve čtyřiadvaceti se z Manfreda konečně stala Maria. Léčba však vyžadovala spoustu peněz. Jen vypalování kořínků vousů v obličeji laserem stojí padesát euro (asi 1550 Kč) za hodinu a proceduru je třeba denně podstupovat osmnáct měsíců. Rovněž práce plastických chirurgů, kteří modelovali poprsí, nebyla zadarmo.

"A to nepočítám částky za estrogenové kúry a další nezbytné procedury nutné k tomu, aby se z Manfreda stala Maria," upřesnila Němka a přiznala, že potřebné prostředky si opatřovala prostitucí - nejprve v Miláně, pak v Barceloně a Valencii a nakonec na smutně proslulé Kurfürstenstrasse v rodném Berlíně.  

U prostituce zůstane

"Všude jsem měla lehčí pozici než běžné šlapky. Jako bývalý muž umím lépe navázat kontakt se zákazníky, vycítit, co přesně chtějí, co je nejlépe uspokojí," pochlubila se a dodala, že nejstaršímu řemeslu na světě se chce věnovat i nadále. "Je příjemné vydělávat peníze pouze tím, že jiným poskytnu chvilku rozkoše," vysvětlila.

Nad otázkou reportérů, zda se nyní cítí šťastná, Maria dlouho uvažovala a pak připustila, že ne, protože změna pohlaví jí neumožňuje naplnění životního snu - být zcela normální ženou schopnou přivést na svět vlastní děti.