Přibližně 72 procent klientů internetového seznamovacího serveru Singapore Cupid tvoří muži. Lidé si na portál zvykli a zřejmě splnil také jejich očekávání. Jestliže v roce 2002 měl seznamovací portál 9000 členů, letos jejich počet vzrostl na 20 tisíc.

Muži, kteří se do klubu nezadaných zapíší, jsou ve věku 26 a 30 let, mají většinou vysokoškolské vzdělání a vydělávají v přepočtu více než 380 tisíc korun ročně. Nejsou oškliví, jen osamělí a toužící po společnosti.

Seznámení v klidu

Pánové přitom nečastěji vyhledávají ženy s dlouhými vlasy, naopak nejvíce je dokáže odradit sarkasmus. Zástupkyně slabšího pohlaví zase chtějí muže, kteří jsou odvážní a sebevědomí. Vůbec je ale nezajímají uchazeči, kteří si nechali tělo ozdobit piercingem.

Lidé se k internetové seznamce obracejí hlavně proto, že nabízí navázání kontaktu v klidu. Klientka serveru Bertha Cheungová, která pracuje jako výkonná ředitelka tvrdí, že kluby a restaurace jsou příliš hlučné. Podle jejích slov si po několika vyměněných emailech každý vytvoří o potenciálním partnerovi představu.

Hlasujte v anketě pod článkem:
Jaké je podle vás nejvhodnější prostředí k seznámení?