Výzkum ukázal, že 28 procent osob, které se chystaly na cesty, vidí letadlo jako vhodný prostředek k navázání nových přátelských kontaktů. 24 procent jich věří, že se ve vzduchu zamilují a případně vstoupí do manželského svazku. Čtrnáct procent lidí se pak domnívá, že se setkají s novým obchodním partnerem.

Třicet procent dotázaných lidí dále vypovědělo, že by si přálo, aby vedle nich na sedadle seděla Oprah Winfrey, populární moderátorka americké show. Komik Jay Leno se z televizních hvězd umístil na druhé příčce přání pasažérů.

Oblíbená četba

Cestující se ale rádi věnují i jiným činnostem, než je seznamování. 49 % si jich chce číst, 41 % by chtělo poslouchat hudbu ve sluchátkách, 29 % by rádo spalo a deset procent by chtělo být v klidu a zcela samo. Nejoblíbenějšími činnostmi skutečně prováděnými v letadle je pak četba knihy či časopisu, sledování filmu či obyčejné koukání z okénka.

Sedmnáct procent respondentů dále uvedlo, že nejznámějším podnikatelem je pro ně zakladatel Microsoftu Bill Gates. Po něm následovala aranžérka Martha Stewartová s dvanácti procenty.

Hlasujte v anketě pod článkem:
Čemu se v letadle nejraději věnujete?

Průzkumu bylo po dobu čtyř listopadových dnů podrobeno 239 dospělých, kteří o prázdninách užívají k cestování letadlo. Hranice odchylky byla stanovena na šest procent.