Salma Khatumová, matka tří dcer, svou měsíční dcerku prodala sousedovi Abdulovi Mazedovi, aby mohla rodině opatřit jídlo.

"Po náhlé smrti mého muže jsem se nemohla o děti pořádně starat, a tak jsem se vzdala mé nejmladší dcery Parvin Akhter," přiznala žena, kterou odcitoval zpravodajský server iAfrica.

"O případu jsme se dozvěděli dnes a zahájíme šetření, jelikož prodávat dítě je nezákonné," potvrdil informaci Abdur Rahim, vrchní dozorčí místní policie. "Lidé si mohou dítě adoptovat, pokud si to přejí, ale prodávat ho není právní postup," dodal.

Hrůzné případy nejsou výjimkou

Organizace na ochranu lidských práv soudí, že podobné případy nemusí být v Bangladéši nijak vzácné. "Čas od času dostaneme zprávy o tom, že chudí lidé se vzdají vlastních dětí - buď za peníze nebo proto, že sami je prostě nedokáží uživit," uvádí organizace Fórum pro práva bangladéšských dětí. Podobné případy se stávají i v jiných zemích sužovaných bídou. [celá zpráva]

OSN odhaduje, že nejméně 77 procentům bangladéšské populaci se nedostává přiměřené potravy. V zemi žije 132 miliónů obyvatel.