Francesca a její bratříček Gian se narodili císařským řezem. Rodička Aleta St. Jamesová tak pokořila rekord a stala se nejstarší matkou dvojčat ve Spojených státech.

Celosvětový primát nejstarší ženy, která porodila dvojčata, drží Britka, které se děti narodily  před dvěma lety, když jí bylo 58 let. Vůbec nejstarší matkou je pětašedesátiletá žena, které se v Indii narodil syn, napsal deník New York Daily News.

Mateřství, nebo kariéra?

St. Jamesová těhotenství odkládala, aby se mohla plně věnovat své kariéře a cestování. Přesto si dítě přála, kvůli otěhotnění podstoupila dvouletou léčbu neplodnosti. Nakonec byla uměle oplodněna za použití spermatu svého bývalého přítele.

Podle St. Jamesové její zkušenost ukazuje, že na mateřství není nikdy pozdě. Někteří lékaři však upozorňují na rizika spojená s těhotenstvím žen, které překročily padesátý rok života. Takový postup se podle nich musí vždy pečlivě zvážit.

St. Jamesová je sestra Curtise Sliwy, který před pětadvaceti lety založil svépomocnou společenskou skupinu Guardian Angels.