Vedoucí restaurace Chen Guang´en své rozhodnutí vysvětlil, že se jen snaží o to, aby odměnil páry, které jsou schopny trvajícího vztahu.

Nabízí jim zdarma jídlo v přepočtu asi za 275 korun. "Spousta lidí dnes svého partnera neopečovává," uvedl Chen. "Zamilují se jen, aby se pobavili, proto mnohé vztahy netrvají dlouho," dodal.

S nápadem uspěl

Zákazníky, kteří navštívili jeho restauraci v Guangzhou v ulici Huadi ve čtvrti Fangcun a kteří se chtěli jeho projektu zúčastnit, nejprve vyfotografoval. Jeden snímek ponechal zamilovaným, zatímco další vystavil ve výloze svého podniku. Až dosud tak celkem nasbíral asi stovku fotografií.

Nezvyklá podpora partnerství se podnikateli osvědčila. Pyšní se například tím, že jistí milenci, kteří v jeho restauraci povečeřeli letos počátkem října, se na konci měsíce vzali. Svatební fotografie si hrdý Chen ve svém lokálu dokonce vystavil.

Avšak asi polovina dotázaných párů se odmítla nechat vyfotit. Milenci si totiž nebyli jisti, že spolu dalších dvanáct měsíců skutečně vydrží.