Výzkumu se podrobily dva tisíce britských manažerů, kterým byla položena otázka, zda se někdy přistihli tzv. myšlenkami jinde. Z odpovědí vyplývá, že každý z nich se každý z nich alespoň jednou za hodinu zamyslí nad mimopracovními záležitostmi.

Čtyřicet osm procent z nich pomyslí na sex, šestadvacet na jídlo, tři procenta na sportovní aktivity, a to jak aktivní, tak pasivní.  

Ženy upřednostňují jídlo

U žen je situace opačná - sedmatřicet procent se soustředí na jídlo, na sex myslí jen šestnáct procent z nich. Jen dvacetina jich myslí na sport.

"I když studie zahrnula pouze poznatky z Velké Británie, jen stěží lze předpokládat, že by se manažeři v jiných zemích utíkali k šachu či dumali o základních filozofických otázkách," uvedl mluvčí německé firmy, která propaguje webové konference.

Hlasujte v anketě pod článkem:
Na co při poradách myslíte?

Budoucnost proto vidí v elektronických poradách. Od účastníků si totiž při přípravě definitivní verze projednávaného projektu vyžadují neustálou pozornost a nedávají čas na jakékoli rozptylování a bezmyšlenkovité snění. Ve prospěch on line setkání podle něj hovoří také skutečnost, že šetří čas i cestovní náklady a dají se svolat pouhým klinknutím myši.