Britská studie publikovaná v odborném magazínu Journal of Sex Research potvrdila, že je pro většinu lidí počet partnerů důležitý především při hledání dlouhotrvajících vztahů. V ten okamžik nejsou podle vědců ani tak důležité sexuální zkušenosti, jako schopnost věrnosti, z čehož mají partneři při větším počtu sexuálních partnerů strach.

U dotazovaných osob byl průměrný počet sexuálních partnerů 5,81 (u žen) a 8,4 (u mužů). Přestože tedy dotazovaní měli sami vyšší počet partnerů, u svých protějšků jich preferovali méně. Za naprostý strop pak většina mužů považovala 11 partnerů a ženy 6.

U žen studie dokonce prokázala, že jakmile měl muž před nimi více jak šest partnerek, tak byl pro ně méně přitažlivý, než muži s nižším počtem partnerek.

„Studie navíc potvrdila, že nelze brát příliš na zřetel tvrzení, že mužům je promiskuita tolerována, zatímco ženám ne. Obě pohlaví se totiž naprosto shodně brání vztahům s protějšky s bohatou sexuální historií. Jediný výrazný rozdíl mezi pohlavími je ten, že muži jsou mnohem ochotnější začít si cokoli s pannou než ženy s panicem,” dodává pro Daily Mail jeden z autorů studie Steve Stewart-Williams.