Transexuál celý rok tvrdil, že mu změna jména usnadní hledání práce. Když se totiž prezentoval jako žena, případný zaměstnavatel podle předložených dokladů o vzdělání ihned zjistil, že se ve skutečnosti narodil jako muž.

Zmíněný transexuál, známý pouze jako paní J., vypověděl, že jej ve firmách většinou vítali s opovržením a se šokujícím výrazem ve tváři, když jim ukázal originály školních diplomů.

Sexuální diskriminace

Dosud pracoval jen na částečný úvazek a musela ho finančně podporovat rodina. Nemohl prý najít odpovídající zaměstnání, neboť jeho situace pokaždé vzbuzovala rozpaky. Tato opatrnost následně vyvolávala sexuální diskriminaci.

Oficiální úřady proto jeho žádost pečlivě zvážily a rozhodly vypustit údaje o jeho bývalém pohlaví a jménu, napsal ve čtvrtek deník The South China Morning Post. Stejně se bude postupovat u všech osob, které v minulosti prodělaly operativní změnu pohlaví.

Odhaduje se, že v Hongkongu, kde žije 6,8 miliónu obyvatel, jsou asi tři tisíce lidí, kteří si nechali pohlaví změnit nebo na zákrok čekají.

Hlasujte v anketě pod článkem:
Myslíte si, že v případě transexuála bylo rozhodnuto správně?