Příslušníci silnějšího pohlaví si stále častěji nechávají voperovat prsní implantáty. Domnívají se, že tak více zapůsobí na dámy. Kromě toho prý mohutnější objem může ovlivnit jednání s klienty při obchodním styku nebo také může ohromit šéfa v zaměstnání.

Riziku lze předejít cvičením

Přestože implantáty pro muže vykonají podobnou službu jako ty pro jejich drahé polovičky, trochu se přeci jen liší. Jsou pevnější a mají i jiný tvar.

Nejsou zcela bez rizika. Lékaři totiž upozorňují, že chirurgický zákrok může znamenat určité nebezpečí pro muže, kteří trpí alergiemi nebo problémy se srdcem. Ti by proto měli hledat jiný způsob, jak dosáhnout cíleného vzhledu.

"Upřímně řečeno tato operace není nutná," poznamenal Liou Čchun-lung z šanghajské nemocnice Žen-aj, kde se letos zmíněnému zákroku podrobilo čtyřicet pacientů. "Stejného efektu lze totiž dosáhnout cvičením a je to bezpečnější," vysvětlil.

Podle něj většina pacientů, kteří zatoužili po zvětšení prsou, trpí psychickými poruchami. "Domnívají se, že příčinou jejich nešťastného života jsou slabé svaly," podotkl. "Operace tak může někdy posloužit jako určitá forma terapie."

Hlasujte v anketě pod článkem:
Nechali byste si zvětšit prsa?