Na novomanželský pár se okolí dívá skrz prsty, babička proto musí neustále dokola vysvětlovat, že není lovkyní mladých zajíčků, ale že svého chotě skutečně miluje.

71letá Nyanginda wa Ngugi opakuje, že ji k Jamesi Mburu Kamauovi poutá hluboký láskyplný cit. Manželé spolu žijí v domě starší ženy nedaleko města Makuyu v Keni.  

Hlava rodiny je nejmladší

Ani doma to však nemá žena jednoduché. Její syn Gicharu wa Ngugi, jemuž bylo nedávno třiatřicet, se jen těžce smiřuje s tím, že jeho otčím je o čtrnáct let mladší. Občas proto mezi oběma muži vypukne prudká hádka, neboť spolu sdílejí stejný dům.

Nyanginda ale na svého mladého muže nedá dopustit a brání ho před všemi svými pěti dětmi, které už mají své rodiny a jsou všechny starší než jejich nevlastní otec.  

Se školou je konec

Nyanginda všude prohlašuje, že její devatenáctiletý manžel si ji vybral proto, že si to přál Bůh. "Následoval hlas Pána."

Ani mladík o své lásce nepochybuje. Tvrdí, že se vzepře všem výhrůžkám, odporu i nenávisti, která na jeho hlavu padá. Jeho bohem přisouzenou manželku, kvůli které opustil studia, mu údajně nikdo nevezme.

Hlasujte v anketě pod článkem:
Opustili byste kvůli manželství své studium?

"Nevrátím se už do školy. Nikdy. Zjistil jsem, že jsem celý svůj život žil ve lžích. Teď jsem objevil Boha a štěstí," řekl James. Jeho spolužáci jsou kamarádovým odchodem ze školních lavic zděšeni a manželstvím šokováni.