"Šíleně jsem se do ní zbláznil, a když jsem zjistil, že je vdaná, neviděl jsem jinou možnost, jak se s ní setkávat," přiznal kajícně listu Libertatea. "Mohl jsem ji vidět jen v soudní síni, a tak jsem nahlédl do právnických knih, abych věděl, jak na to."

Příběh zveřejnil

Občas se k ní přiblížil na chodbě soudní budovy ve Focšani, městě ležícím asi 200 kilometrů severovýchodně od Bukurešti, ale byl příliš nesmělý, než aby s ní mluvil o čemkoliv jiném než o právních záležitostech. Nakonec dosáhlo jeho poblouznění takového stupně, že se rozhodl vyjít se svým příběhem na veřejnost.

Vysoudil mýdla a ručníky

Focšaniský soud odmítl záležitost, kterou list Libertatea rozmázl, komentovat. Objekt Sanduovy horoucí touhy Elena prohlásila, že je omráčená. "Pamatuji se, že jsem ty případy soudila, ale pro mě je případ jako případ," pravila nemilosrdně.

Sandu Gurguiatu svou první soudní při prohrál. Ale v některých následujících soudních bitvách, vedených proti jiným společnostem, slavně zvítězil. Vysoudil například právo na dva ručníky a dostatek mýdla v zaměstnání.