A to přestože z průzkumu jasně vyplynulo, že 47 % dotázaných by si přálo, aby jejich protějšek byl více otevřen fantazii. Přičemž přímo chuť k rozšiřování sexuálních obzorů mělo 43 % z nich už jen proto, že jsou hraví a od sexu očekávají víc než jen pouhé uspokojení.

Pravděpodobně jim jejich partneři, ale moc nenaslouchají, jelikož z průzkumu také vyplynulo, že si lidé mnohdy v posteli přečtou raději pěknou knihu, než aby se milovali.

Lidé preferují realitu před fikcí

Přestože většinu lidí dokáže dostat do správné nálady pro sex beletrie pro dospělé, jen 40 % z nich je svou fantazii schopno dál sdílet se svými protějšky. Jak ukazuje průzkum společnosti Durex, až třetina dospělých se cítí trapně, pokud má s protějškem sdílet své sexuální představy či náměty na hry.

Mezi nejpopulárnější věci, se kterými lidé experimentují, tak pak patří hraní rolí (17 %), zkoušení sexuálních pomůcek (17 %) a používání lubrikačního gelu (10 %). Což je velmi smutné v době, kdy mají milenci tolik možností.

„Přirozeně jsme přitahování ke zkoumání vlastního sexuálního potenciálu, k rozšiřování hranic a hledání nového pozdvižení. Každý den hledáme inspiraci z videí a knih, bohužel ale ne vždy přenášíme tato dobrodružství do vlastních životů,” vysvětluje odbornice přes vztahy Susan Quilliamová.