Studie pocházející z Hamburku potvrzuje, že i ženy trpí „hypersexualitou”. Trpí neustálým nutkáním sebeukájení, kterému nedokáží odolat. Častokrát tak tedy trpí nejen jejich osobní život, nejsou totiž schopny rutinního života a nedokáží plnit své povinnosti.

Ženy trpící hypersexualitou často sledují porno a několikrát denně masturbují. „Častá masturbace, sledování porna a velký počet sexuálních partnerů souvisely s hypersexualitou, kterou jsme diagnostikovali pomocí testu HBI,“ tvrdí doktorka Verena Kleinová z Hamburku, která se na výzkumu podílela.

Mezi promiskuitou a hypersexualitou je rozdíl

Hypersexualita přitom souvisela více s masturbací a sledováním porna než s vysokým počtem partnerů. Promiskuitní tedy byly i ženy, které jinak hypersexualitou netrpěly. Ale ty, které se ukájely velmi často, vždy masturbovaly a sledovaly filmy pro dospělé.

Většina studií z minulosti zabývajících se hypersexualitou se týkala mužů, jedná se tedy o jednu z prvních studií, která se ve svém zaměření specializovala na ženské pohlaví.

Ženy se od mužů neliší

Výsledky ale naznačují, že se hypersexuální ženy od hypersexuálních mužů svým chováním příliš neliší. Obě pohlaví se musí neustále sebeuspokojovat, sledovat lechtivé filmy a často také střídají sexuální partnery.

„Pro vědce je stále těžkým oříškem identifikovat jedince, kteří potřebují léčbu a ty, kteří trpí jen nadměrným libidem,” dodává Kleinová.