Jak je možné, že někteří muži, kteří jsou na první pohled velmi pohlední a sexy, nemají u některých žen takový úspěch jako například jejich méně vzhlední konkurenti? Dovolíme si citovat jedno společenské klišé: vzhled totiž není všechno.

A v určitém pohledu je to i pravda. Ano, přehnaně řečeno, s šeredou si asi nebude nikdo chtít začít, ale mít doma andělského krasavce také není zárukou spokojeného vztahu a štěstí.

Čím se má tedy muž řídit, aby byl pro ženy více přitažlivý? Server Askmen představil přehled několika vlastností, které jsou podle vyjádření žen u svých „nositelů” jednoduše neodolatelné a výrazně zvyšují šance na dlouhodobější vztah.

Tanečník

Kdo by si ze školních let nepamatoval možnost chodit do tanečních s nabídkou naučit se alespoň nějaké základní kroky. Pro pubertální mladíky něco naprosto nepředstavitelného a nudného, a přesto je to právě jedna z věcí, které mohou v budoucnu „přinést ovoce“.

Nejde o to, být zrovna přeborníkem v tanci, ale i základy se cení. A navíc i při neohrabaném pomalém tanci je možné navázat kontakt s osudovou ženou.

Sebedůvěra a vtip

Ne vždy jde o to, vypadat skvěle, být supersportovcem nebo mít tučné konto v bance. Mnohdy je důležitější umět si vážit sám sebe, nestydět se za sebe, vážit si přátel a mít úctu vůči ostatním. Pokud se k tomu přidá ještě vtipná osobnost, je to v očích žen přitažlivější než inteligence.

Umění obejmout 

Ať je žena, jaká chce, vždy bude ráda, když se bude moci schoulit svému vyvolenému do náruče, nechá se obejmout, a bude se tak na chvíli cítit v bezpečí.

Ohleduplnost a upřímnost

Někomu to může znít jako nicotná fráze, ale ohleduplnost je pro ženy potřebná. Vědomí, že jejich partner se nevěnuje jen sám sobě, ale umí naslouchat i potřebám své partnerky, je velkým plusem pro budoucí vztah.

Totéž platí o upřímnosti. Nejde ale o to, říct všechno tzv. na plnou pusu a veřejně věci kritizovat. Jde spíše o to, umět se po pravdě vyjádřit, s čím člověk počítá, o čem sní, po čem touží atd.

Styl 

Každý muž má svůj specifický styl, je tedy náročnější určit nějaký přesný vzhled, který ženy přitahuje. Jednoznačně dávají ale přednost mužům upraveným a dbajícím o sebe než těm, kteří nosí několik dní stejné špinavé tričko.

Humor

Dokázat ženu upřímně a od srdce rozesmát může dát někdy opravdu zabrat. Navíc pokud muž nemá smysl pro humor, půjde to o to hůře. Humor do vztahu jednoznačně patří.

Vášeň a zaujetí

Milostná vášeň je ve vztahu potřebná, stejně tak důležité je ale i zaujetí pro určitou věc. Pokud umí muž něco ocenit (je jedno, co to bude), užívat si to a těšit se tím, ženě to napovídá, že bude podobným způsobem přistupovat i k ní a k jejich vztahu.