Stále vnímají závislost na sexu jako výmysl dnešní moderní doby a pak především subjektivního vnímání mnohých úzkostných manželek a manželů, případně vystrašených puritánů.

"Jako sexuolog a psychoterapeut s třicetiletou praxí nevidím žádnou hodnotu této diagnózy. Je opravdu nesmyslné určovat právě v sexu, co je zdravé a co už zavání chorobou. Závislost na sexu se tak může stát pro mnohé jedince noční můrou," vysvětluje na svém blogu doktor Marty Klein.

"Spory se vedou už při stanování diagnózy a vše pokračuje formou léčby. Některé metody vycházejí z maximální střízlivosti a tedy zákazu příležitostného sexu, zákazu pornografie i masturbace. Jiné se přímo zaměřují na zákaz netradičních aktivit jako je sadomasochismus, anální sex, ale i používání erotických pomůcek apod.," dodává sexuolog.

Abstinence nic neřeší, tvrdí sexuolog

Samozřejmě existují lidé, kteří mají neustále nutkavou touhu po milování a někteří doslova trpí bolestmi, pokud u nich okamžitě nedojde k sexuálnímu uspokojení, nicméně se jedná opravdu o výjimečné případy, které se ale musí řešit zcela jinak, než sexuální abstinencí.

"Málokdo si uvědomuje, že lidé rádoby závislí na sexu, ačkoliv ukončí speciální léčbu, jsou považováni stále za závislé, jelikož mají denně problémy čelit nástrahám. Sex z pohledu četnosti a smyslnosti není nebezpečný, je to naopak velká příležitost pro sebevyjádření a učinění sebe samého šťastným," ukončuje téma doktor Klein.