Měla by to být nejšťastnější a nejkrásnější noc života, ale pro mnoho novomanželů nemá jejich vysněný den úplně ideálně romantický konec. Spíše naopak. Šokující je, že víc než půlka čerstvě sezdaných párů neukončí svatební den milováním, ale alkoholem. Z průzkumu totiž vyplynulo, že nejčastější důvod, proč se lidé nakonec k milostným hrátkám ani nedostanou, není žádná tragédie, ale spíše úsměvný fakt. Ženichové se totiž často zpijí do němoty, takže o divoké svatební noci nemůže být ani řeč.

Dalším argumentem, proč spousta lidí ošidí tradiční zvyk je ten, že nevěsta usne již při svatební hostině a 17 % uvádí, že se k sexu dostanou většinou až tři dny po oficiálním ceremoniálu.

Opilost i únava ruinují svatební noc

Nejčastějším důvodem je tedy již zmíněná přílišná opilost ženicha (24 %), pak také že nevěsty jsou na postelové hrátky příliš unavené (16 %), anebo příliš opilé (13 %). Pouze ve čtyřech procentech případů je ženich ten, který usne jako první a zmaří tak romantiku první společné noci, k níž by pár měl ulehnout oficiálně jako muž a žena.

Jedenáct procent zkoumaných přiznalo, že za chybějícím aktem stojí starost o děti a devět procent se pohádá bezprostředně po svatebním obřadu nebo hostině. Kvůli svatební cestě čeká mnoho novomanželů na první společnou noc velmi netrpělivě (9 %) a pouze 7 % dotázaných jsou spíše milovníci zábavy než romantiky, protože místo věnování se sobě sama, tráví čas se svými přáteli a v alkoholovém opojení se baví celou noc až do časných ranních hodin, kdy už je noc dávno minulostí.

K celému výzkumu se vyjadřuje jeho autor George Charles, marketingový ředitel firmy Voucher Codes Pro: „Na svatební noc už není kladen tak velký důraz, jako tomu bylo kdysi. Je možné, že na vině může být stres z tlaku a organizování svatby, která má prioritu číslo jedna. Zejména tedy s ohledem na páry, které jsou spolu již několik let.”