Digitálně zdatné ženy tak mnohem častěji sází na technologie, které ovlivňují jejich životy na dálku, než na osobní kontakt s lidmi.

Průzkumu se zúčastnilo 4000 žen z USA, Velké Británie, Kanady, Francie, Německa a Brazílie. Přestože ženy v Evropě jsou na svém telefonu méně závislé než například Američanky, je otázkou času, kdy na tom budou podobně.

Podle výzkumníků ženy nejčastěji navštěvují své profily na sociálních sítích Facebook, Instagram a Twitter. Mnohé pak na základě informací nalezených právě na těchto stránkách i řídí a plánují svůj volný čas. Až 35 procent z nich je dokonce ochotno zrušit svůj plán na základě informací z webu.

Nejvíce sociální sítě navštěvují Američanky a Brazilky, které i na základě nich šmírují své partnery. Ne náhodou se až 61 procent Brazilek rozešlo se svým partnerem na základě informací nashromážděných na sociálních sítích.

K rozchodům je telefon využíván vůbec nejčastěji. Místo toho, aby si to lidé řekli z očí do očí, až 50 % z nich raději zvedne telefon nebo napíše textovou zprávu.