Podle amerických psychologů se nevěrní lidé dopouštějí ve většině případů stejných chyb. Jenže místo aby svůj vztah zachránili a překonali jeho krizi, většinou ho takovým chováním definitivně pohřbí.

Největší chybou je popírání nevěry ve chvíli, kdy mají partner či partnerka nezvratné důkazy. Často přitom podvádějící nechávají explicitní důkazy o nevěře záměrně viditelné. A pokud tyto důkazy partner či partnerka naleznou, jejich emocionální rána se zvětší.

„Jednou z nejhorších reakcí je také to, když podvádějící obrátí útok na podváděného partnera a začne ho z nevěry vinit. Pak se možnost konstruktivního dialogu a řešení situace většinou zcela znemožní,“ tvrdí psychologové z Bostonu.

Chybou podvádějících je také to, že se snaží se svými milenci udržovat kontakt i poté, co je nevěra odhalena stálým partnerem.

„Nedospělou chybou takových lidí je rovněž to, že se snaží do aféry zatahovat přátele a známé. To vede jen k většímu zmatku a negativním emocím,“ dodávají američtí odborníci na psychologii vztahů a manželství.