V současné době se vše zrychluje, všechno chceme nebo musíme mít rychle za sebou. To ale ve vztahu a sexu neplatí, nebo ano? Pokud jde o novou známost, dříve nebo později se dostane na pořad dne i první milování. A s tím vyvstává i malý zádrhel.

Byť po tom jistě oba partneři touží, každý z nich má nejspíš trochu jiný názor na to, jak dlouho odolávat, než k prvnímu sexu dojde. A právě tehdy se objevuje "strašák" v podobě zdánlivě nevinného pravidla - sex na třetím rande. Je opravdu nutné ho poslechnout nebo ho jen vymyslel někdo ve snaze trošku si "pomoct" k vysněnému prožitku?

Podle mnohých výzkumů vyplynulo, že muži očekávají sex opravdu na třetí schůzce, ženy jsou pak o něco váhavější a většinou svolí až na schůzce páté. Ženy také mnohem častěji než muži už z počátku nového vztahu bilancují, zda se muž hodí do jakéhosi pomyslného seznamu ideálního partnera pro život, cituje server Womens Health Magazine.

Chemie je důležitá, komunikace víc

Vzájemná přitažlivost a touha po protějšku je důležitou "pákou", která možný nový vztah nakopne. Jak ale pokračovat dál? Pokud cítíte, že fyzicky vás partner přitahuje, ale jinak si s ním nemáte už na druhé schůzce prakticky o čem povídat, bude se spíše jednat o krátkodobý románek, od kterého nemá smysl ani víc očekávat.

Máte-li naopak společné zájmy a umíte se pobavit a jste spolu rádi, aniž byste mysleli jen na sex (byť ke vztahu určitě patří), velká šance na trvalejší vztah tu jistě je.

Pokud máte to štěstí, a najdete spřízněného partnera (partnerku), pak se podle dřívější studie, citované serverem Daily Mail, dočkáte v průměru prvního polibku na druhém rande (nebo po týdnu od prvního seznámení), sexu pak průměrně na čtvrté schůzce (nebo po dvou týdnech).

Za zmínku stojí i fakt, že nového partnera představíme svým přátelům a kamarádům zhruba po šesti schůzkách (tři týdny), rodičům nejdříve pak po 12 schůzkách. Pokud vše bude pokračovat dobře, oba partneři se nastěhují do společné domácnosti zhruba po sedmi měsících vztahu.