"Kluci jsou perfektní a moc jim fandíme. Je to poměrně kuriózní, protože právě o fotbalistech gayové nejčastěji vtipkují a také jsou jako muži pro gaye nejatraktivnější. V manšaftu bývá někdy hodně hustá atmosféra. Zvláště vtipkuje-li se po zápase v šatnách a sprchách," tvrdí jeden ze zakladatelů mexické ligy.

"Ale jinak jsou naši fotbalisté chlapi jako každí jiní. Jsou rychlí, silní a tvrdí. A taky mužní. Jen je nepřitahují ženy. Mám trochu obavu, aby veřejnost nevnímala naše ustanovení, že všichni v týmu i kolem musejí být gayové, jako izolaci od většinové populace," upřesnil.

Podle listu Mix Brazil však musí být gayové nejen fotbalisté, ale zároveň také rozhodčí a trenéři. Ve středoamerickém státě už mají pět mužstev, která nesou lechtivá nebo vtipná pojmenování. Jsou jimi The Clan (Klan), Fashion Team (Módní manšaft), The Fuckers, G Strength (Síla G) a Your Mother (Tvoje matka).

Týmy mužně vypadajících a ve fotbale schopných homosexuálů se tvrdě připravují na zápolení na mezinárodní úrovni. V budoucnosti se totiž uvažuje o Světovém gay poháru ve fotbale.