Samozřejmě existuje několik faktorů jako citlivost poševní stěny a funkčnost vaginálních svalů, které mohou ovlivnit intenzitu a frekvenci ženského orgasmu, nicméně nic z toho nefunguje univerzálně.

Vždy je tedy dobré, když se muž nechá ženou vést a jedná naprosto intuitivně, intenzitu, frekvenci i hloubku doteků volí na základě reakcí ženy a nenutí ji do žádných póz.

Obecně platí, že čím více způsoby lze u ženy dosáhnout vyvrcholení, tím větší je pravděpodobnost, že žena prožije více orgasmů.

Co u ženy může usnadnit dosažení orgasmu

Kegelovy cviky - stahováním poševních svalů při milování se výrazně zvyšuje prokrvení pánve a tím i vzrušení. Zároveň lze pomocí těchto cviků prodloužit prožitek z orgasmu (čím silnější kontrakce, tím delší a intenzivnější orgasmus).

Stimulace více míst - pokud je žena vzrušována prostřednictvím různých prostředků, pak je i větší šance, že dosáhne více než jeden orgasmus. (Kombinace orálního styku s použitím prstů apod.)

Oddalování vyvrcholení - jakmile má žena pocit, že velmi brzy dosáhne vyvrcholení, pak by se měla zastavit, počkat až vzrušení opadne a vše opakovat. Pak je větší šance na mnohem intenzivnější prožitek. Při pauze žena obvykle zůstává ve vysokém stavu vzrušení, díky čemuž se do krve vyplaví více endorfinů, tělo zůstává déle v napětí a je schopno opakovaných orgasmů.

Opakování je matka moudrosti - tak jako si mozek vybavuje lépe místa, kde už jsme jednou byli, stejným způsobem snáze rozpozná blížící se orgasmus.

Většina z nás má každý večer před spaním rituál - čištění zubů, mytí, záchod - a to vše dává mozku signál, že se má připravit na spánek.

Pokud tedy budete věnovat pozornost tomu, co ženu natolik rozvášní, že ji to přivede k orgasmu a posléze vše zopakujete, pak její mozek zareaguje stejně, jako předtím.

Existují ženy, u kterých vzrušení vyvolá již zvuk otevírající zásuvky, ze které muž pravidelně vyndává vibrátor apod.