Manželská a rodinná terapeutka Moushumi Ghoseová radí, jak si sex bez lásky skutečně užít bez jakýchkoliv výčitek.

1. Bez chemie to nepůjde - i sex bez lásky vyžaduje, aby mezi milenci fungovala přitažlivost, a tedy přirozená chemie. Bez toho se stává sex ne uspokojující potřebou, ale tvrdou dřinou.

2. Žijte přítomností - u sexu bez lásky neexistuje žádná minulost, ani budoucnost. Vše je jen o daném okamžiku. Milenci tak musí své myšlenky upřít jen na daný okamžik, na touhu svého vlastního uspokojení.

3. Své očekávání nechte za dveřmi - zkuste předcházet otázkám typu: "Co od tohoto aktu očekávám? Má to, či nemá vůbec smysl? Dokážu ho uspokojit?", a to tak, že si  nejprve zapíšete všechny své myšlenky, obavy i touhy na kus papíru, případně do deníčku. Poté si snáze uvědomíte, že sex bez závazků je hlavně o uspokojení sexuálních potřeb a nabytí dobrého pocitu. Nic víc, nic míň.

4. Řekněte nahlas a přesně, po čem toužíte - jestli má sex bez lásky nějakou výhodu, pak v tom, že jedinec má možnost nahlas vyslovit svá přání a touhy, aniž by potom musel pohlížet na reakce druhého. Přestože žádné milování nemůže fungovat  přesně podle scénáře, říct narovinu, jak se věci mají, by v tomto způsobu milování mělo být samozřejmostí.

5. Naučte se sami sobě odpouštět - mnozí jedinci se po sexu bez lásky cítí špatně, zvlášť když sex nebyl tak příjemný, jak předpokládali, anebo šlo-li o nevěru. Ať už to je z jakéhokoliv důvodu, je důležité si nic nevyčítat a odpustit si.

Čím více budete od začátku k sobě upřímní a zapomenete na všechny falešné naděje, tím méně se budete poté cítit provinile. Sex je normální a naprosto přirozený akt, který k životu jednoduše patří.