Sexuolog Jaroslav Zvěřina, poslanec za ODS, tvrdí, že současné politické boje ve sněmovně nemají s jarem nic společného. "Zvýšenou jarní aktivitu jsem zatím u svých kolegů ve sněmovně nezpozoroval."

Politika - náhražka za sex

Jeho kolega, sexuolog Radim Uzel však je toho názoru, že i politické boje mohou mít právě sexuální podtext. V politice si prý často své schopnosti dokazují osoby, které v milostném životě příliš neuspěly. Někteří jedinci prý dokonce v krizových situacích v parlamentu prožívají obdobné pocity jako při orgasmu.

"Politický boj může být částečnou náhražkou za sexuální život a orgasmus. Mozek totiž v takových situacích vyplavuje endorfiny, které pocity blaha způsobují," řekl Uzel, který poukázal na skutečnost, že podobné věci se dějí i ve zvířecí říši. Modelovým příkladem prý mohou být opice rodu Bonobo.

"Samci šimpanzů Bonobo při střetech šermují proti sobě ztopořenými penisy. To ovšem v Poslanecké sněmovně nelze. Kdyby se to ale zavést podařilo, mohli bychom být v parlamentu svědky pozoruhodných výjevů a možná by se politická situace rázem změnila. Navíc by si politici okamžitě přestali stěžovat, že zájem veřejnosti o parlament je nízký," usmál se sexuolog.