I když se mají partneři ve vztahu rádi, občas dochází k nedorozuměním či nechtěným opomenutím, která mají za následek zbytečné dohady či výčitky. Server AskMen proto sestavil pár bodů, na které by neměli především pánové ve vztahu vůči svým něžnějším polovičkám zapomínat.

Nikdy, ale opravdu nikdy nezapomínejte na narozeniny nebo výročí

Muži a ženy všeobecně ve vztahu vnímají různá data s různou důležitostí. Není třeba slavit každý týden či měsíc, který uplynul od prvního setkání či seznámení, ale zapomínat na výročí svatby, případně narozeniny partnerky, by muž opravdu neměl. Pokud už na nějaké výročí zapomenete, nesnažte se o tom vtipkovat. Ženy pro takové vtípky rozhodně nemají pochopení.

Nezapomínejte na komplimenty

Pokud si na komplimenty vůči partnerce nepotrpíte, zkuste se překonat a nějaký občas "vystřihněte". Budete-li ale chválit, buďte rozhodně upřímní. A také specifičtí - pochvala "vypadáš dobře" sice potěší, ale "mám rád tvoje vnadné křivky" rozhodně vyzní lépe.

Nezapomínejte, že ženy jsou romantičky

Téměř každá žena je romantická duše, snad až na pár výjimek. Není tedy nutné se ptát, jestli se jí líbí dostávat květiny nebo malé dárečky. Neptejte se, a čas od času jí něco malého kupte. Takový malý nečekaný dárek dokáže ve vztahu divy.

Občasný bezdůvodný dárek v podobě květiny jistě udělá každé ženě radost.

Občasný bezdůvodný dárek v podobě květiny jistě udělá každé ženě radost.

FOTO: fotobanka Profimedia

Neváhejte se zeptat, co se partnerce při sexu líbí

Umění komunikace je důležité nejen všeobecně ve vztahu, ale i v sexu. Každému se totiž nelíbí to samé a najet "na stejnou sexuální notu" dá občas trochu zabrat.

Pokud tedy chcete partnerku opravdu potěšit, a nejste si přesně jist, co se jí líbí, zeptejte se. Dobré je ale také vhodné načasování. Rozebírat oblíbené sexuální polohy u večeře by asi nebylo vhodné.

Naslouchejte a vnímejte

Občas je opravdu těžké udržet s ženou krok a bedlivě naslouchat všemu, co říká. Pokud má ale snahu vám něco sdělit, opravdu se soustřeďte a naslouchejte. Mužů, kteří umějí naslouchat, si ženy cení.