Mluvit reálně o tom, že se vám někdo na první pohled zalíbil, nebo vás zaujal, není nemožné. Jde stejné tvrzení přisoudit ale i lásce? Odborníci na toto téma provedli výzkum mezi 1500 muži a 1500 ženami a dospěli podle nich k vcelku zajímavému zjištění.

Byť jsou ženy považovány všeobecně za stvoření, která se podle mnohých zamilovávají náruživěji a rychleji, opak je prý podle odborníků pravdou, citoval server Ask Men.

Jak totiž vyplynulo z uvedeného výzkumu, zkušenosti s láskou a zamilováním se na první pohled mají častěji muži než ženy. Více než 20 % dotázaných mužů uvedlo, že se zaručeně do své vyvolené zamilovali hned, jak ji poprvé spatřili. Téměř polovina z nich si pak byla zcela jista svou láskou hned po prvním rande.

U žen byla čísla o poznání jiná. Pouhých 10 % dotazovaných dam přiznalo lásku na první pohled. Většina z nich si ale byla svými city jista až po šesté schůzce. Je tedy vidno, že dámy jsou trpělivější a náročnější a ve svých úsudcích si dávají na čas.

Co nás nejvíc "zajímá"

Z dotazníků také vyšlo jasně najevo, že muže nejvíce na první pohled zaujme vzhled, a teprve potom onen příjemný pocit přitažlivosti k opačnému pohlaví. U žen naopak vyhrála na celé čáře prvenství "citová stránka věci" a teprve potom až vzhled.

Pánové se také přiznali, že se v životě v průměru "skutečně zamilují" až třikrát, zatímco ženy "pouze" jednou.

Pánové také podle zjištění častěji jako první říkají "miluji tě" a kupodivu také vykazují vyšší frekvenci zamilovanosti do ženy, která jejich city neopětuje.