"Jestliže je špatná erekce u mužů, může její příčinou být i závažnější onemocnění, např. cévní," řekl Zvěřina. Dodal, že muži často neradi chodí k lékaři, ale měli by si uvědomit, že sexuální zdraví je do jisté míry odrazem i celkového zdraví, a proto preventivní vyšetření v tomto věku je nezbytné.

Zvěřina dodal, že část mužů po padesátce má dojem, že už jim začíná ujíždět vlak a snaží najít si mladší ženu. Druhá a větší část si myslí, že když se pomalu dostavuje stáří, už je třeba "seknout se sexem". Tato skupina je ale ve větším zdravotním riziku.

"Sex je důležitý už i proto, že určité žlázy produkují určité věci a musí být ventil, jak je z těla odpustit. Právě tím sex je," říká Zvěřina. Doporučuje mužům, aby této otázce věnovali velkou pozornost. Dokonce Zvěřina nezavrhuje ani masturbaci u mužů, kteří nemají partnerku a je jim třeba přes 60 let.

"Jaromír Hradec, předseda České kardiologické společnosti si také myslí, že sex není pro muže po padesátce nezdravý, ale naopak. "Ten, kdo je po infarktu, by se ale měl poradit se svým ošetřujícím lékařem, jakou zátěž snese. V každém případě je sex vhodný i pro tyto pacienty," uzavřel Hradec.