Večer si jdete s partnerem lehnout a těšíte se na příjemné chvilky, které budou patřit jen vám. Místo milostného dovádění se ale situace zvrtne a vy se začnete dohadovat. Co bývá nejčastější příčinou?

Jak vyplynulo z průzkumu britských vědců, průměrný pár se v posteli dohaduje zhruba 167krát do roka, uvedl server Daily Mail. A co bývá nejčastějším důvodem? Světe div se - bitva o deku. Druhou nejčastější záminkou ke stížnostem v ložnici pak patří partnerovo (či partnerčino) neustálé chrápání.

Jeden z deseti dotazovaných párů (2000 respondentů) uvedl, že se u nich takové roztržky objevují i dvakrát do týdne. Dalšími možnými příčinami hádek bývá také dohadování o tom, jaká teplota vzduchu je v ložnici na spaní optimální, zda mohou děti spát u vás v posteli atd.

Já si chci ještě chvíli číst

Často také bývá příčinou argumentování o tom, proč se jednomu z partnerů nechce zrovna milovat a raději by spal.

Méně častými stížnostmi je pak rozsvícená lampička u postele, když si chce zrovna jeden z partnerů číst, nebo sklenice vody na nočním stolku.

Ať už vás ale partner rozčiluje jakýmkoli "prohřeškem", není dobré to rozebírat zrovna v posteli. Pokud jde o závažný problém, jako například chrápání, je v případě nutnosti lepší vyhledat lékaře, který poradí co a jak. A ostatní "malichernější" důvody si nechte třeba na ráno, až budete odpočatí.

Z večerních hádek by se totiž mohla rychle stát každodenní záležitost, která by mohla pomalu ničit jinak dokonalý vztah.

Top ten nejčastějších důvodů postelových hádek 
1. Bitva o deku
2. Chrápání
3. Příliš horko
4. Jeden z partnerů zrovna "není v náladě"
5. Spaní dětí u vás v posteli
6. Partner vám zabral vaši oblíbenou stranu postele
7. Příliš zima
8. Partner má studené nohy
9. Rozdílná doba uléhání do postele
10. Rozsvícená lampička u postele