Čtenáři pánských magazínů ve věkové skupině 18 - 46 let to sami dokázali svým chováním. Když jim vědci předložili směs komentářů bez udání autora, naprostá většina mužů se ztotožnila s citáty získanými od delikventů odsouzených za sexuální násilí. A citáty z pánských časopisů mnozí označili za výroky sexuálních delikventů.

Druhá skupina dobrovolníků, v níž byly i ženy, měla zase citáty seřadit podle míry ponižování žen. Výsledky pak odhalují, že popisy týkající se žen v pánských magazínech jsou více ponižující než ty pocházející od sexuálních násilníků. Dobrovolníci opět při seřazování netušili, od koho citáty pocházejí, ale označili ty z časopisů za nejhorší a za shodné s názory sexuálních zločinců.

„Tímto dokazujeme hluboké znepokojení nad obsahem takových magazínů, které normalizují zacházení se ženami jako se sexuálními objekty. Nejsme žádní suchaři nebo prudérní puritáni, kteří si myslí, že v médiích nemají být žádné informace o sexu. Ale jsou hoši a mladí muži při čtení takových médií připraveni na lásku a sex, když normalizují pohled na ženy, který se shoduje s jazykem sexuálních násilníků?“ ptá se doktor Peter Hegarty z University of Surrey.