Studie se zúčastnilo 484 heterosexuálních žen a 60 procent z nich se přiznalo, že je přitahují jiné ženy, 45 % z nich připustilo, že někdy vášnivě políbilo jinou ženu a 50 % z nich sní o intimnostech s jinou ženou.

Podle profesorky psychologie Elizabeth Morganové tato studie jen potvrdila, že heterosexuální ženy mnohdy k jiným ženám cítí mnohem víc než jen přátelství. Proto i veřejnost má mnohdy problém rozeznat klasický přátelský vztah mezi ženami od milostného románku.

Sexuální orientace se v průběhu života u ženy mění

Jiná psycholožka Lisa Diamondová doplňuje studii o svá zjištění. Sledovala skupinu žen nad 15 let, jež uváděly, že je přitahují ženy.

Podle ní se u žen sexualita vyvíjí po celý život. U každé šesté ženy narazila na to, že si v podstatě nejsou jisté svou skutečnou sexuální orientací. Obvykle uvedly, že ve svém životě byly jak lesby, tak bisexuálky i heterosexuálky.

Portia de Rossi

Portia de Rossi, když natáčela seriál Ally McBealová byla ještě vdaná žena. Na povrch ale brzy vylezlo, že si manžela vzala jen proto, aby získala americké občanství. Nyní uzavřela svazek se svou dlouholetou přítelkyní.

FOTO: fotobanka Profimedia

Cynthia Nixon

Cynthia Nixonová - jedna z hlavních hrdinek Sexu ve Městě se otevřeně přiznala, že je lesba.

FOTO: fotobanka Profimedia

Samotná psycholožka byla šokována svým zjištěním. Zajímavé podle ní bylo, že čím starší žena byla, tím méně chtěla být zařazena do jedné skupiny. Raději se označovaly za "nezařazené" .

"Myslíme si, že až s věkem si ženy uvědomují, k jaké skupině inklinují. Velmi často se stává, že vdaná žena po letech zjistí, že je lesba a naopak žena, jež o sobě léta tvrdí, že je lesba, pozná skutečnou lásku až s mužem," dodává Diamondová.

Jodie Fosterová

Asi největším překvapení je přiznání k homosexualitě Jodie Fosterové.

FOTO: fotobanka Profimedia