Papoušek

Ano, i domácí mazlíček může být příčinou rozvodu. Mladá Číňanka zažádala o rozvod ve chvíli, kdy její papoušci po návratu z měsíčního pobytu u rodičů začali vykřikovat slova rozvod, buď trpělivá a miluji tě. Žena vzala papoušky do soudní síně, aby jí dosvědčili, že ji manžel podváděl.

Televize

Muž že se bez televize neobejde? Kdepak. Žena z Indie se neobešla bez televize ani na dovolené. O rozvod požádala ve chvíli, kdy jí její manžel zakázal sledovat oblíbený seriál.

Domácí práce

Nelibuje si váš muž v domácích pracích? Buďte ráda. Německá žena zažádala po 15 letech o rozvod, protože byl její manžel příliš nadšený do domácích prací. Poslední kapka přetekla, když zbořil a postavil novou zeď, protože byla podle něho špinavá.

Ovocný dort

Pečení je fajn, ale nesmí se to přehánět. To se snažil muž v Číně vysvětlit své manželce, ale marně. Po 31 letech zažádal o rozvod, protože jeho žena nebyla schopna přestat péct. Prý celou rodinu po každém jídle neustále vykrmovala sladkými dobrotami. Jen slovo koláč už mu prý nedělá dobře na žaludek.

Facebook

Internetová stránka, která se jen hemží ikonami s názvem “Šťouchnout přítele“ a “To se mi líbí“, může být snadno příčinou rozchodu. Vaší drahé polovičce se nemusí líbit, že každou novinku ve vašem vztahu oznamujete vašim přátelům prostřednictvím internetové stránky. Například v roce 2009 se Emma Brady dozvěděla o rozvodu až z aktualizací na facebookové "zdi" svého manžela Neila. Ten změnil jejich vztah na symbol zlomeného srdce. Nyní žije Neil se svou matkou.

Rozvod může přijít draho

Peníze jsou ve vztahu také častým problémem a mnohdy způsobí, že je rozvod opravdu bolestivý. Například 10. nejbohatší muž světa Dmitrij Ryboloyley musel své ženě zaplatit rozvodové vyrovnání 3, 8 miliardy liber (v přepočtu přibližně 103 miliard korun) poté, co ho nařkla z opakované nevěry.