Abyste si vůbec byli schopni někoho vzít, musíte mít nejen chuť riskovat, ale být i v určité míře naivní. I když budete sebevíc přesvědčeni, že svého partnera dokonale znáte, nikdy dopředu přesně neodhadnete, co se z něj vyklube, až se vám narodí dítě či jak bude snášet stereotyp rodinného života.

Psychologové tvrdí, že nejpříznivější období pro svatbu je tehdy, kdy jsou partneři k sobě silně přitahováni, ale již vzájemně tuší některé své slabiny.

Když propásnete správnou chvíli ke sňatku, vývoj vašeho vztahu může vypadnout z tempa. Začnete ztrácet odvahu i potřebnou naivitu. Zasekne se nejen vývoj vašeho vztahu, ale i vývoj váš osobní. Navíc pokud se dostanete až do tohoto stádia vztahu, začnou nad krásnými zážitky převažovat zážitky negativní. Některé páry se začnou neustále hádat, jiné se zas začnou vzájemně odcizovat tím, že spolu začnou trávit čím dál méně času.

Každý, pokud se dostane do stádia stereotypu a věčné nespokojenosti, se snaží uniknout. Někteří začnou vyhledávat společnost svobodných mladých lidí na diskotékách, jiní zas budou veškerý svůj volný čas trávit se svou starou partou apod. Možností úniku je spousta. Zejména z těchto důvodů končí vztahy po osmileté známosti apod.

Jak z tohoto koloběhu ven?

Pokud se dostanete až sem, řešení je výhradně jen a jen na vás. Buď si dáte s partnerem na chvíli pauzu, kdy budete mít čas si uvědomit, zda jeden druhému opravdu chybíte, zda vás u sebe drží něco víc než pouhý zvyk. Nebo si o všem s partnerem důkladně promluvíte a společně se budete snažit nalézt kompromis. Další možností je, že se při nejbližší příležitosti vezmete. A tou poslední možností je to, že oba půjdete svou vlastní cestou.