Odpustit nelze ze dne na den, stejně jako začít opět důvěřovat. Strach a pochybnosti ženu hned tak neopustí.

"Dát partnerovi novou - poslední šanci je skutečně sázkou do loterie. Nikde žena nemá záruku, že to nezopakuje," varuje v Daily Mailu vztahový specialista Phillip Hodson a dodává: "Každá žena by měla zvážit všechna pro a proti a být připravena na to, že to celé nevyjde. Rizika neúspěchu jsou skutečně vysoká."

Jak tedy odhadnout, zda zůstat či odejít?

Podle psychologa Michaela Mantella se většina manželství nerozejde hned, ale postupem času, a to kvůli nefungující intimitě. Odpustit ve vztahu ještě neznamená skutečně odpustit v srdci i v posteli.

Je tedy důležité hned na začátku vyložit karty na stůl. Otevřeně pojmenovat svůj strach, své pochybnosti a nebát se s partnerem o všem mluvit.

"Pamatujte si, že nejlépe lze předpovědět budoucí chování z chování v minulosti.  Při rozhodování, zda odpustit či ne, je tedy nejdůležitější zjistit, jak se nevěrník choval dříve. Zda se už někdy v minulosti tak nezachoval či zda důvod jeho nevěry nevycházel z problému, který provázel váš vztah již dlouhou dobu a nebyla vůle ho řešit," radí Mantella a dodává:

"Nevěra je jako posedlost. Pokud člověk před závazným vztahem upřednostní něco jiného, pak je nutné skutečně porozumět tomu, proč to udělal."

Ostatní je o vytvoření hranice a také asertivním postoji. Nevěrník si musí uvědomit, že pokud ještě jednou zklame, pak už je konec skutečně definitivní.