Odpustit nelze ze dne na den, stejně jako začít opět důvěřovat. Strach a pochybnosti ženu hned tak neopustí.

"Dát partnerovi novou - poslední šanci je skutečně sázkou do loterie. Nikde žena nemá záruku, že to nezopakuje," varuje v Daily Mailu vztahový specialista Phillip Hodson a dodává: "Každá žena by měla zvážit všechna pro a proti a být připravena na to, že to celé nevyjde. Rizika neúspěchu jsou skutečně vysoká."

Alice Bendová s manželem Václavem a dětmi Vaškem a Alicí

Přestože na fotce vypadají Bendovi šťastně, dnes už tomu tak není. Alice prý už nedokázala trpět opětovné nevěry svého muže a s manželem se rozešla.

FOTO: Michela Feuereislová

Jak tedy odhadnout, zda zůstat či odejít?

Podle psychologa Michaela Mantella se většina manželství nerozejde hned, ale postupem času, a to kvůli nefungující intimitě. Odpustit ve vztahu ještě neznamená skutečně odpustit v srdci i v posteli.

Je tedy důležité hned na začátku vyložit karty na stůl. Otevřeně pojmenovat svůj strach, své pochybnosti a nebát se s partnerem o všem mluvit.

"Pamatujte si, že nejlépe lze předpovědět budoucí chování z chování v minulosti.  Při rozhodování, zda odpustit či ne, je tedy nejdůležitější zjistit, jak se nevěrník choval dříve. Zda se už někdy v minulosti tak nezachoval či zda důvod jeho nevěry nevycházel z problému, který provázel váš vztah již dlouhou dobu a nebyla vůle ho řešit," radí Mantella a dodává:

"Nevěra je jako posedlost. Pokud člověk před závazným vztahem upřednostní něco jiného, pak je nutné skutečně porozumět tomu, proč to udělal."

Ostatní je o vytvoření hranice a také asertivním postoji. Nevěrník si musí uvědomit, že pokud ještě jednou zklame, pak už je konec skutečně definitivní.