Každá nová technologie a médium zažívají obrovský boom a zvýšený zájem kvůli módnosti. Lidé se je ale časem naučí využívat a původní nadužívání se zklidní. Studie psychologů z Nebrasky dokazuje, že člověk je tak výrazně sociální tvor, že ani sebedokonalejší moderní technologie u něj nenahradí skutečný fyzický kontakt.

Komunikace na chatu, přes webovou kameru, pomocí videotelefonu a na sociálních sítích je jen novou kvalitou vztahů. Ale není náhradou skutečného fyzického soužití, ke kterému všechny vztahy nakonec dospějí. Tvrdí to autorky studie Diane Kholosová Wysocká z University of Nebraska a Cheryl Childersová z Washburn University v Kansasu.

Posílání erotických fotografií a videí přes mmsky či na internetu je novým fenoménem, nenahrazuje ale skutečný fyzický kontakt.

„Zatímco sociální sítě se užívají pro společenské kontakty stále častěji, lidé pořád stojí mnohem více o reálné kontakty a partnery než o ty virtuální. Zdá se, že v určitou fázi vztahu už přestane stačit to virtuální a stejně nakonec vyžadujeme fyzický kontakt tváří v tvář. A z části to vysvětluje zřejmě to, že jsme prostě společenští tvorové vyžadující fyzickou přítomnost druhých,“ tvrdí autorky studie.