Romantický vztah na pracovišti prožilo 40 procent zaměstnanců, zjistila organizace American Management Association.

Ženy jsou podle výzkumu intimním vztahům s kolegy nakloněny více. K románku na pracovišti se jich přiznalo celých 42,9 procenta. Se svou spolupracovnicí se naproti tomu zapletlo 34 procent dotazovaných mužů.

Podle expertky na etiketu Barbary Pachterové není narůstání počtu románků na pracovišti ničím překvapivým. "Dává to smysl, je tomu tak proto, že lidé tráví v kanceláři stále více hodin. A jsou stále spolu," říká.

Románku s krásnou kolegyní či vtipným kolegou nejde vždy snadno odolat, pokud se do něj chcete pustit, měli byste se připravit i na možné nepříjemné důsledky. Například v případě, že se rozejdete ve zlém, budete pořád muset se svým protějškem trávit spoustu času společně. A pokud si ten navíc v uraženosti pustí pusu na špacír, budete se muset smířit s tím, že minimálně celá kancelář zná podrobnosti z vašeho intimního života.

Na druhou stranu ale i vztah, který začal na pracovišti, může mít dlouhého trvání. Své o tom ví například Brad Pitt a Angelina Jolie, kteří se seznámili při práci na filmu Pan a paní Smithovi.