Popisuje to ve své "Teorii potěšení": „Touha po potěšení je centrální silou, která motivuje sexuální chování, zatímco reprodukce je vedlejší produkt tohoto chování,“ tvrdí v rámci teorie Conleyová a dodává:

„Pokud lidé dosahují při setkání rozkoš, dojde i k dostatečnému množství vaginálních styků, takže je zajištěno přežití druhu,“ vysvětluje svou teorii Conleyová. Podle ní totiž muži i ženy touží především po uspokojení, radosti a potěšení a biologie této touhy jen využila.

Proč ženy nepodnikají tak často náhodný sex jako muži?

Vysvětlení prý poskytuje orgasmus. Muži ho dosáhnou téměř vždy a stačí jim, když se jim partnerka líbí. Jenže ženy, i když se jim muž líbí, vyvrcholí při první souloži jen v 35 procentech případů.

„K vyvrcholení ženy nedochází tak často, jak je tomu u muže. Ženy obvykle potřebují více času i poznání. Nemají-li tedy ženy jistotu, že orgasmu dosáhnou hned na poprvé, raději se náhodnému sexu vyhýbají," vysvětluje Conleyová.

Muži tak nejsou o nic horší než ženy, jen mají výhodu, že dosahují orgasmu častěji. Ta část žen, která dosahuje vyvrcholení téměř při každé souloži, je stejně promiskuitní a ochotná užívat si náhodný sex jako muži.