Nejprve se na vibrátory stěžovaly dvě divačky. Zpravodajský server Ananova píše, že obě byly pomůckami doslova ohromeny. Rovněž Komise pro vysílací normy byla pomůckami pro dámy pobouřena.

"Byli jsme šokováni, když jsme na stanici GMTV krátce po deváté hodině viděli prezentaci sexuálních pomůcek. Pořad navštívila poradkyně na sexuální otázky časopisu Cosmopolitan," prohlásil zástupce Komise.

GMTV: Vysílání nemohlo nikoho pohoršit

Televizní společnost se hájí tím, že obsah jejího vysílání nemohl nikoho pohoršovat. "Bylo to seriózní pojednání o sexu a sexuálních problémech týkající se žen v domácnosti. Záměrně jsme vysílali tento pořad v době, kdy jsou děti ve školách. Navíc se nejednalo o erotiku, ale sexuální poradnu. A sexuální výchova není v naší zemi trestná," prohlásil mluvčí stanice GMTV a dodal, že vibrátory nebyly ani určeny k reklamní či prodejní prezentaci, nýbrž výhradně jako praktická pomůcka pro dámy, které je skutečně potřebují.  

Erotické pomůcky, které jsou schopny vyřešit mnohé sexuální problémy, byly v televizi představovány velmi zdrženlivě. Nikdo neukazoval jejich použití, odbornice na sexuální problémy pouze popisovala využití předmětů, které ležely na stole.   

Přesto je Komise pro vysílací normy neústupná a žalobu na GMTV hodlá podat. Obsah vysílání totiž považují komisaři za zřetelně nevhodný, svou povahou překračující přijatelné normy pro ranní vysílací čas.