Průzkum dále prokázal, že neuvěřitelných 94 procent žen vědomě lže a 17 procent se nebrání milostným avantýrám na pracovišti, přestože má stálého partnera. Pouze necelá polovina z nich následně svých milostných románků lituje.

Autoři výzkumu, který uspořádal ženský týdeník That's Life!, uvádějí, že se tradiční morální hodnoty u žen za posledních čtyřicet let totálně změnily. Více než tři čtvrtiny dotázaných dam uvedlo, že lžou i v životně důležitých věcech, zatímco dvanáct procent to dělá pravidelně. Čtyřiatřicet žen si denně dopřává malé a neškodné lži.

Zapřely by i otcovství

Ženy podle průzkumu neříkají pravdu o své váze, pozadí a rovněž lžou i o svém platu. Navíc lžou právě svým nejbližším -  většina si vymýšlí před přáteli a před životními partnery. Více jak polovina dam by jim nepřiznala, že počala dítě s někým jiným, třetina by zapřela, že vysadila hormonální antikoncepci, aniž by si partner potomka vůbec přál.

Věnujte pozornost anketě pod článkem:
Ženy a dívky, lžete svým partnerům?

Velká část studie se týkala ženského intimního života. Téměř polovina žen přiznala, že si při sexu s partnerem představuje jiného muže a padesát procent představitelek slabšího pohlaví předstírá orgasmus.

Více než třetina dotázaných hovoří s přítelkyněmi, případně přáteli, o sexuálním výkonu svého partnera a chová se vůči němu neloajálně. Jen sedmadvacet procent žen přiznalo svému partnerovi, že je v posteli k ničemu a nevzrušuje je, zatímco více než polovina lže mužům do očí a falešně jim lichotí o jejich vzhledu a fyzičce.

Ženy lákají peníze

Ženy se projevují také jako zručné kontrolorky. Šestačtyřicet procent z dotázaných dam se přiznalo, že mužům prohledává peněženky, zprávy SMS jim čte sedmačtyřicet procent a účet za mobil prohlíží čtvrtina žen.

Pryč jsou doby, kdy ženy vstupovaly do svazku manželského výhradně z lásky. Dnes jsou často ochotny žít s mužem jen kvůli jeho majetku. Pro peníze by se totiž ochotně vdalo 25 procent dam.

Zarážející ovšem je, co by udělaly pro milion liber, v přepočtu zhruba padesát milionů korun. Ženy by neváhaly a nelitovaly by třeba useknutého malíčku. Klidně by se navždy vzdaly sexu nebo by se naopak oddaly pohlavnímu styku se šéfem. Ženy by se kvůli milióny ani neostýchaly svléknout a proběhnout se po ulici.