"Slovníkem se snažíme rozluštit třeba to, proč se gayové rozzuří, když je heterosexuálové nazvou například šlapkou, ale proč jsou naopak naprosto klidní, když jim ostatní nadávají daleko sprostšími výrazy,"  řekl listu Pagina 12 Carlos Rapisardi, který pracuje jako "koordinátor bizarních studií" na univerzitě v Buenos Aires.

Homosexuálové si slova vysvětlují odlišně

"Je to prostě tím, že pro ně některá slova mají úplně jiný význam než pro heterosexuály. Na první pohled se jim hrubé nadávky jeví jako dobrý vtip, na druhou stranu věci, které by nikoho jiného nevzrušili, je dokáží zvednout ze židle tak, že se klidně i poperou," vysvětlil Rapisardi. 

Kromě Rapisardiho se na vzniku slovníku podílejí i psychoanalytik Sergio Sepúlveda a sociolog Carlos Figari z univerzity v Rio de Janeiru. Jak sami dodávají, jsou se svou prací téměř u konce.

Slovník, který bude podle autorů definovat a analyzovat kulturní význam slov a projevů používaných v gay komunitě, by se měl objevit na pultech knihkupectví v Latinské Americe během března příštího roku.